Broadcast archives from the 2019-20 Season of the WMIX Sports Basketball Showcase.

Boys Basketball:
Tuesday, November 26: Woodlawn at North Clay – Audio
Thursday, December 5: Okawville vs. Woodlawn (Kaskaskian Classic) – Audio
Saturday, December 7: Agape Christian at Webber – Audio
Tuesday, December 10: Sandoval at Waltonville – Audio
Thursday, December 12: Odin at Woodlawn – Audio
Friday, December 20: Woodlawn at Waltonville – No archive
Thursday, December 26: Woodlawn vs. Meridian (Duster Thomas Hoops Classic) – Audio
Friday, December 27: Woodlawn vs. Olney (Duster Thomas Hoops Classic) – Audio
Saturday, December 28: Woodlawn vs. Mt. Carmel (Duster Thomas Hoops Classic) – Audio
Saturday, December 28: Woodlawn vs. Pinckneyville (Duster Thomas Hoops Classic) – Audio
Tuesday, January 7: Woodlawn at Webber – Audio
Friday, January 10: Waltonville at Webber – Audio
Saturday, January 11: Altamont at Woodlawn – Audio
Wednesday, January 22: Webber vs. C.O.R.L. (MTC Tournament at Wayne City) – Audio
Thursday, January 23: Woodlawn vs. Waltonville (MTC Tournament at Wayne City) – Audio
Saturday, January 24: Waltonville vs. Odin (MTC Tournament at Wayne City) – Audio
Saturday, January 24: Woodlawn vs. Wayne City (MTC Tournament at Wayne City) – Audio
Tuesday, January 28: Webber at Wayne City – Audio
Saturday, February 1: Goreville at Woodlawn – Audio
Tuesday, February 4: Woodlawn at Sesser-Valier – Audio
Friday, February 7: Grayville at Waltonville – Audio
Saturday, February 8: Woodlawn vs. Vandalia (Rich Herrin Shootout at Benton) – Audio
Saturday, February 8: Sesser-Valier vs. Anna-Jonesboro (Rich Herrin Shootout at Benton) – Audio
Tuesday, February 11: Sesser-Valier at Waltonville – Audio
Tuesday, February 18: Patoka at Webber – Audio
Friday, February 21: Teutopolis at Woodlawn – Audio

Class 1A Steeleville Regional:
Tuesday, February 25: Waltonville vs. Christopher – Audio

Class 1A Edwards County Regional:
Monday, February 24: Woodlawn vs. Grayville – Audio
Tuesday, February 25: Sesser-Valier vs. Thompsonville – Audio
Tuesday, February 25: Webber vs. Wayne City – Audio
Wednesday, February 26: Woodlawn vs. N.C.O.E. – Audio
Wednesday, February 26: Sesser-Valier vs. Wayne City – Audio
Friday, February 28: Woodlawn vs. Wayne City – Audio

Class 1A N.C.O.E. Sectional:
Tuesday, March 3: Woodlawn vs. Cobden – Audio
Friday, March 6: Woodlawn vs. Goreville – Audio / Video

 

Girls Basketball:
Wednesday, December 4: Sesser-Valier-Waltonville at Woodlawn – Audio
Saturday, January 11: Altamont at Woodlawn – Audio
Thursday, January 30: Webber at Woodlawn – Audio
Monday, February 3: Woodlawn at Christopher – Audio

Class 1A Regional Quarterfinal (at Marissa): Webber vs. Elverado – Audio
Class 1A Regional Semifinal (at Edwards Co.): Woodlawn vs. Christopher – Audio
Class 1A Regional Championship (at Edwards Co.): Woodlawn vs. Okawville – Audio