commfirst

WMIX Sports Basketball Showcase

Girls Showcase:
Wednesday, November 29: Woodlawn at Sesser-Valier-Waltonville – 7:30 pm
Thursday, November 29: Nashville at Sesser-Valier-Waltonville – 7:30 pm
Monday, December 3: Wayne City at Woodlawn – 7:30 pm
Saturday, January 5: Woodlawn at Altamont – TBA
Monday, January 21: Goreville at Woodlawn – 7:30 pm
Thursday, January 24: Woodlawn at Webber – 7:30 pm [AM 940/96.5 FM]
Friday, January 25: Christ Our Rock Lutheran at Webber – 7:30 pm [AM 940/96.5 FM]

Monday, January 28: Goreville at Sesser-Valier-Waltonville – 7:30 pm
Wednesday, January 30: Woodlawn at Hamilton County – 7:30 pm [AM 940/96.5 FM]

Postseason:
Wednesday, February 6: Webber at Woodlawn – 6:00 pm [AM 940/96.5 FM]
Thursday, February 7: Christ Our Rock Lutheran at Woodlawn – 7:00 [AM 940/96.5 FM]

Boys Showcase:
Saturday, December 1: Woodlawn at Carlyle Kaskaskian Classic – TBA [AM 940/96.5 FM]
Tuesday, December 4: Sesser-Valier at Okawville – 7:30 pm
Friday, December 7: Christ Our Rock Lutheran at Waltonville – 7:30 pm [AM 940/96.5 FM]
Tuesday, December 11: Woodlawn at Christ Our Rock Lutheran – 7:30 pm
Friday, December 14: Waltonville at Woodlawn – 7:30 pm [AM 940/96.5 FM]
Tuesday, December 18: Webber at Woodlawn – 7:30 pm [AM 940/96.5 FM]
Friday, December 21: Woodlawn at Odin – 7:30 pm
Friday, January 4: Webber at Waltonville – 7:30 pm [AM 940/96.5 FM]
Saturday, January 5: Woodlawn at Altamont – TBA
Tuesday, January 8: Okawville at Waltonville – 7:30 pm
Friday, January 11: Sandoval at Webber – 7:30 pm [AM 940/96.5 FM]
Saturday, January 12: Woodlawn at Herrin – 7:30 pm

Midland Trail Conference Tournament:
*Tuesday, January 15: Grayville at Woodlawn – 7:00 pm
*Tuesday, January 15: Christ Our Rock at Waltonville – 7:00 pm [AM 940/96.5 FM]
*Thursday, January 17: Woodlawn vs. Waltonville at CORLHS – 6:00 pm
*Thursday, January 17: Webber vs. Odin – 7:30 pm
*Monday, January 21: ALL THREE TROPHY GAMES beginning at 5:30 pm

Tuesday, January 29: Sesser-Valier at Woodlawn – 7:30 pm [AM 940/96.5 FM]
Tuesday, February 5: Waltonville at Sesser-Valier – 7:30 pm
Friday, February 8: Grayville at Webber – 7:30 pm [AM 940/96.5 FM]
Saturday, February 9: Waltonville at Hamilton County – 7:30 pm
Friday, February 15: Woodlawn at Teutopolis – 7:30 pm

Postseason:
Wayne City Regional:
*Monday, February 18: Waltonville vs. Norris City-Omaha-Enfield – 7:00 pm
*Tuesday, February 19: Thompsonville vs. Grayville – 6:00 pm [AM 940/96.5 FM]
*Tuesday, February 19: Wayne City vs. Webber – 7:30 pm [AM 940/96.5 FM]
*Wednesday, February 20: Woodlawn vs. NCOE – 6:00 pm
*Wednesday, February 20: Thompsonville vs. Wayne City – 7:30 pm
*Friday, February 22: CHAMPIONSHIP: Woodlawn vs. Thompsonville – 7:00 pm [AM 940/96.5 FM]

Gallatin County Sectional:
*Tuesday, February 26: Woodlawn vs. Gallatin County – 7:00 pm
*Wednesday, February 27: Sesser-Valier vs. Cairo – 7:00 pm [AM 940/96.5 FM]
*Friday, March 1: CHAMPIONSHIP: Woodlawn vs. SV/Cairo Winner – 7:00 pm

All times Central. Pregame to begin after JV contest, or 15 minutes before listed time. All games on 94.1 FM unless noted. All games feature live audio streaming.

Schedule is subject to change.